Gabinet logopedyczny Wieliczka

Fachowa pomoc, jaką oferuje gabinet logopedyczny Wieliczka, to ratunek dla dorosłych i dzieci, którzy borykają się z problemami komunikacji. Często zdarza się, że dorośli ludzie nie mają pojęcia o tym, że mają wadę wymowy. Nikt wcześniej nie zwrócił im na to uwagi. W dzieciństwie nie mieli dostępu do specjalisty zajmującym się logopedią. Orientując się, że całe życie wypowiadali się w niepoprawny sposób, przeżywają niemały szok i starają się to zmienić. Właśnie dla takich osób organizowana jest terapia logopedyczna, podczas której najpierw diagnozujemy problem, a później wdrażamy leczenie. Oczywiście cały proces może nie być łatwy z uwagi na przyzwyczajenia nabyte na przestrzeni lat. Jednak warto podjąć trud i przekonać się, że drobne sukcesy w terapii zaczną zmieniać jakość życia.

Podobnie jest u dzieci, postępy w terapii bardzo wpływają na jakość komunikacji nie tylko z rodzicami, ale również z rówieśnikami. Dla logopedy największą nagrodą jest, gdy dziecko z uśmiechem chwali się nowymi przyjaźniami, które nawiązało po tym, jak na terapii przezwyciężyło strach przed mówieniem.

 

Prywatny Logopeda w Wieliczce

Z pewnością zastanawiacie się, dlaczego powinniście skorzystać z prywatnej usług. Prywatny logopeda w Wieliczce to gwarancja dostępności terminów i jakości świadczonych usług. Dodatkowym atutem jest możliwość umówienia wizyty domowej. Jest to szczególnie ważne dla osób dochodzących do siebie po udziale w wypadkach komunikacyjnych lub po udarach. Bo trzeba pamiętać, że z usług logopedy korzystają nie tylko dzieci, ale również dorośli, którzy na nowo uczą się mówić.

Prywatny logo gwarancja maksymalnego dostosowania terminu, miejsca i sposobu terapii do klienta. Oczywiście nic nie wydarzy się samo i oprócz terapii, konieczne są również ćwiczenia we własnym zakresie. Pomocne może być rozgrzewanie aparatu mowy, będzie robienie min do lustra przez kilka minut dziennie.

 

Logopeda dziecięcy Wieliczka (logopeda Wieliczka)

Jako rodzice z pewnością zastanawiacie się, czy i jak szybko należy zrezygnować ze smoczka. Bez wątpienia smoczek po ukończeniu 2 roku życia jest niepotrzebny i może też wywierać zły wpływ na higienę jamy ustnej i na zgryz. A wady zgryzu często odpowiedzialne są za seplenienie. Im wcześniej dziecko zostanie odzwyczajanie od smoczka, tym lepiej dla niego. Zdecydowanie łatwiej odzwyczaić od niego dziecko w wieku 15-18 miesięcy niż 2 czy 3-letnie dziecko. Oczywiście logopeda dziecięcy Wieliczka nie będzie prawił Wam morałów w tej kwestii. Jednak należy mieć na uwadze, że dziecko, które często korzysta ze smoczka, nie ma możliwości, aby mówić prawidłowo. A nawet może nie przejawiać chęci do mówienia. Dlatego warto zastanowić się nad zmianą smoczka na coś, co dziecko będzie mogło przytulić albo coś, co samo wybierze w nagrodę za jego wyrzucenie.

Całkiem możliwe, że starsze pociechy, które używają smoczka do zasypiania, sięgają po niego z przyzwyczajenia i chętnie zamienią go na nową zabawkę, a podczas rytuału zasypiania nie zauważą jego braku. Przyjazny logopeda Wieliczka.