Gabinet logopedyczny Niepołomice ( logopeda Niepołomice z dojazdem do domu)

Jeśli szukają Państwo fachowej i kompetentnej pomocy w diagnozie problemów komunikacji Państwa dziecka, to jest to idealne miejsce. Gabinet logopedyczny w Niepołomicach to miejsce przyjazne dzieciom i dorosłym. Tylko w tym miejscu otrzymacie Państwo fachowa pomoc, poradę i motywację do działania. Podczas pierwszej rozmowy przeprowadzony zostanie wywiad i wykonana zostanie wstępna diagnoza, podczas której będziemy starali się określić rodzaj problemu, z jakim borykacie się Państwo lub Wasze dziecko.
Bardzo często jest tak, że przychodzą do nas dorośli ludzie, którzy od niedawna wiedzą o swojej wadzie, której wcześniej nie dostrzegali, a po jakimś czasie przyprowadzają również swoje dzieci. Każda z takich terapii prowadzona jest osobno, z dostosowaniem materiałów dydaktycznych do oczekiwań i możliwości klienta. Zupełnie inaczej pracujemy z małymi dziećmi i inaczej z osobami dorosłymi. Jednak cecha wspólną każdej terapii jest praca, jaką musi wykonać pacjent. Nie jest to łatwa sprawa, ale najważniejsze jest podejście do problemu i chęci do zmiany i ćwiczeń również w domowym zaciszu.

Prywatny Logopeda w Niepołomicach

Prywatny logopeda w Niepołomicach jest najczęstszym wyborem osób dorosłych, którzy zaczynają walkę ze swoimi wadami wymowy. Dzieje się tak najczęściej z uwagi na możliwość umówienia wizyty bez wcześniejszego skierowania, do tego dysponujemy elastycznymi terminami wizyt i gwarantujemy pełną dyskrecję, spokój i komfort.
Oczywiście nie tylko osoby dorosłe korzystają z możliwości, jakie oferuje prywatny gabinet logopedyczny. Pojawiają się tu również dzieci, przyprowadzane przez swoich rodziców, którzy dowiadują się o tym miejscu od zadowolonych znajomych.
Jeśli zastanawiacie się Państwo, kto może skorzystać z naszych porad, to nasze drzwi stoją otworem dla wszystkich. Mogą do nas przyjść rodzice z niemowlętami, którym zależy na prawidłowym rozwoju ich dziecka, jak również tacy rodzice, których coś niepokoi w sposobie ssania, połykania czy oddychania.

Logopeda dziecięcy Niepołomice

Logopeda dziecięcy w Niepołomicach zajmuje się nie tylko profilaktyka u niemowląt, ale również terapia logopedyczną dzieci w wieku przedszkolnym, którym oferuje kreatywną terapię nastawioną na zabawę. Leczą się u nas również starsze dzieci. Niejednokrotnie po wizycie w naszym gabinecie, sugerowaliśmy kontakt z dentystą, ortodontą lub psychologiem. Problemy komunikacyjne niejednokrotnie wynikają z barier anatomicznych, wad zgryzu lub barier psychologicznych, które należy zdiagnozować i przeprowadzić terapię równoczesną z tą logopedyczną.

Rodzaj terapii logopedycznej, jak i materiały, które są wykorzystywane, każdorazowo dopasowane są do dziecka, jego możliwości, oczekiwań i predyspozycji. Terapia zawsze prowadzona jest indywidualnie. Nawet jeśli występuje podobny problem u rodzeństwa, może się okazać, że sposób prowadzenia terapii będzie zupełnie inny, bo inne będą temperamenty dzieci. Niejednokrotnie zdarza się, że w trakcie trwania terapii wprowadzane są zmiany, które mają na celu ułatwienie współpracy.