Gabinet logopedyczny Kraków

 

Zazwyczaj pierwsze spotkanie dziecka z logopedą, ma miejsce w przedszkolu. Raz w tygodniu przez około godzinę, dzieci pracują ze specjalistą, który diagnozuje je i wdraża terapię. Niestety to za mało, jeśli dziecko ma duże zaburzenia i konieczne są wtedy dodatkowe wizyty. Gabinet logopedyczny Kraków oferuje pomoc w pracy nad doskonaleniem komunikacji werbalnej. Wystarczy tylko zadzwonić i umówić się na wizytę, podczas której Wasze dziecko zostanie odpowiednio zdiagnozowane.

Gabinet logopedyczny to miejsce przyjazne dla dzieci. Zazwyczaj większość bardzo chętnie do niego wraca, a odpowiednio motywowane wykazują ogromny zapał do pracy. To wszystko dzięki temu, że na terapie dostosowane są do możliwości małych pacjentów, nigdy odwrotnie.

Logopeda Kraków Podgórze

 

Jeśli jako rodzic zastanawiasz się, czy Twoje dziecko faktycznie potrzebuje dodatkowej pomocy, to postaraj się zaobserwować jego zachowanie wśród innych dzieci. Czy chętnie się z nimi komunikuje, czy próbuje nawiązywać nowe znajomości. Jak reaguje, gdy nie udaje mu się czegoś poprawnie wypowiedzieć. Jeśli nadal coś Państwa niepokoi to najlepszy sygnał do tego, alby logopeda z Krakowa Podgórza również przyjrzał się Państwa dziecku i postarał się znaleźć przyczynę jego problemu.
Należy pamiętać, że im wcześniej dojdzie do interwencji w przypadku ewentualnych wad wymowy, tym większa jest szansa na szybsze efekty terapii. Dlatego nie można bagatelizować żadnego objawu, a wszelkie niejasności powinny być rozwiązywane podczas fachowej konsultacji – logopeda Kraków.

 

Logopeda dziecięcy Kraków

 

Logopeda dziecięcy w Krakowie to specjalista godny zaufania, cierpliwy i bardzo elastyczny w kontakcie z małym pacjentem. Doskonale poradzi sobie zarówno z dotarciem do starszych dzieci w wieku szkolnym, jak i tych młodszych. Ćwiczenia podczas terapii zawsze dostosowane są do możliwości małego dziecka. W razie potrzeby logopeda umożliwi dodatkową przerwę lub skróci terapię, jeśli dziecko będzie tego potrzebowało.
Przyjazna atmosfera i serdeczne podejście do dzieci to standard w gabinecie logopedycznym. Jako rodzice możecie być Państwo pewni, że profesjonalnego i unikalnego podejścia do każdego problemu.

Logopeda dziecięcy w Krakowie

 

Niezwykle ważna we wspieraniu procesu mowy jest profilaktyka. Wystarczy, że będziecie Państwo mówić do swojego dziecka już od pierwszych dni, a pokażecie, jak ważna jest komunikacja werbalna. Dziecko, które od początku obserwuje mówiących do niego rodziców, samo stara się ich naśladować. Im większa chęć do ćwiczeń w okresie niemowlęcym, tym lepsze efekty w mówieniu osiągać będzie dziecko, gdy osiągnie wiek przedszkolny. Oczywiście trzeba wykluczyć ewentualne wady anatomiczne i wady słuchu, na które zarówno rodzic, jak i dziecko nie mają wpływu. Pomóc w ewentualnym znalezieniu lub wykluczeniu takich wad, może logopeda dziecięcy w Krakowie, który poświęci Państwa dziecku tyle czasu, ile będzie to konieczne. Wystarczy tylko zadzwonić i umówić się na spotkanie w dogodnym dla Państwa terminie.