Gabinet logopedyczny w Niepołomicach

Gabinet logopedyczny w Niepołomicach z dojazdem do domu

Zastanawiacie się Państwo nad zapisaniem siebie lub dziecka do logopedy, jednak nie wiecie, jak powinniście się do tego zabrać? Zanim odwiedzicie gabinet logopedyczny w Niepołomicach, konieczna jest rejestracja. Przed wybraniem numeru telefonu do naszego gabinetu, należy przygotować wstępne informacje o problemie, z jakim Państwo się zmagacie i umówić się na dogodny termin. Podczas pierwszej prywatnej wizyty nie jest potrzebne żadne skierowanie. Konieczne będzie jednak podanie danych takich jak imię i nazwisko, nr PESEL, miejsce zamieszkania i numer kontaktowy. Możliwe jest również umówienie wizyty we własnym w domu. Bardzo często rodzice wybierają takie miejsce terapii ze względów zdrowotnych lub po prostu z wygody. Podczas pracy najważniejszy jest wybór miejsca, w którym klient będzie się czuł swobodnie. Istnieje możliwość zmiany miejsca terapii w trakcie jej trwania. Jeśli na początku zdecydujecie się Państwo na wizyty w gabinecie, ale z jakichś względów wolicie Państwo skorzystać z możliwości dojazdu specjalisty do domu, to również jest taka możliwość.

 

Prywatny Logopeda Niepołomice

Prywatny logopeda w Niepołomicach to popularny wybór mieszkańców Niepołomic i Krakowa, którzy zmęczeni są oczekiwaniem na wolne terminy w innych miejscach. W naszym gabinecie otrzymacie Państwo fachową diagnozę i szansę na terapię logopedyczną. Przebieg takiej terapii, zawsze dostosowany jest do potrzeb klienta. Inaczej wygląda praca z dziećmi, którym ciężko skupić uwagę na dłuższy czas, a inaczej z dorosłymi, którzy są świadomi problemu w komunikacji językowej. Oferujemy również pomoc dla dzieci dwujęzycznych, u których aparat mowy dostosował się do łatwiejszego dla nich języka.

Prowadzimy również profilaktykę dla niemowląt. Konsultacje w zakresie poprawności oddychania, ssania. Kontrolujemy długość wędzidełka, które niejednokrotnie odpowiedzialne jest za wady wymowy i problemy z prawidłowym ssaniem.

Logopeda dziecięcy Niepołomice

Wielu rodziców zastanawia się, czy na terapii logopedycznej może być przy swoich pociechach. Odpowiedź zawsze powinna być twierdząca. Rodzic to ostoja bezpieczeństwa dla dziecka i zawsze powinien mieć możliwość wspierania swojej pociechy. Żaden logopeda nie powinien zakazać obecności rodzica podczas terapii jednak może zdarzyć się, że dziecko będzie się rozpraszać obecnością rodzica. Nie będzie chciało współpracować z logopedą, chowając się w ramionach rodzica. W takich sytuacjach należy rozważyć, pozostawienie dziecka wyłącznie z logopedą. Oczywiście, jeśli dziecko nie przejawia lęku przed pozostaniem w gabinecie baz rodzica. Istnieją przypadki, w których dzieci lepiej pracują, gdy nie mają dostępu rodziców, a oni w tym czasie mają chwile na załatwienie swoich spraw lub odpoczynek.

Mimo wszystko kontakt na płaszczyźnie logopeda-rodzic-dziecko jest bardzo ważny, bo to z rodzicem dziecko będzie ćwiczyło w domu. Dlatego pomimo nieobecności na terapii logopedycznej, rodzic powinien aktywnie włączać się w ćwiczenia, motywując do wykonywania ich w domu.